SCRH8D28 Series SMT Shielded Power Inductors
Signal Transformer's SCRH8D28 series inductors are ideal for high-density circuit boards
Specifications Design Features Image of Signal Transformer's SMD Power Inductors Brochure
  • Inductance range: 2.5 uH to 100 uH
  • Current range: 0.75 A to 4.5 A
  • DC resistance range: 0.0156 Ohms to 0.430 Ohms
  • Test frequency: 100 kHZ
  • Height: 3.2 mm maximum
  • Length x width: 8.3 mm x 8.3 mm maximum
  • Magnetically-shielded design
  • High-frequency multipurpose and wide-range power-choke filtering
  • Low EMI capability
  • Low DC resistance for greater efficiencies
  • Excellent power density
  • Robust terminations
    SMD Inductors At-A-Glance
SCRH8D28
ObrazManufacturer Part NumberOpisTypDostępna ilość
FIXED IND 68UH 950MA 286 MOHMSCRH8D28-680FIXED IND 68UH 950MA 286 MOHM-0 - ImmediateWyświetl szczegóły
FIXED IND 22UH 1.6A 99 MOHM SMDSCRH8D28-220FIXED IND 22UH 1.6A 99 MOHM SMD-0 - ImmediateWyświetl szczegóły
FIXED IND 2.5UH 4.5A 15.6 MOHMSCRH8D28-2R5FIXED IND 2.5UH 4.5A 15.6 MOHM-0 - ImmediateWyświetl szczegóły
FIXED IND 47UH 1.15A 195 MOHMSCRH8D28-470FIXED IND 47UH 1.15A 195 MOHM-0 - ImmediateWyświetl szczegóły
FIXED IND 7.3UH 2.8A 39 MOHM SMDSCRH8D28-7R3FIXED IND 7.3UH 2.8A 39 MOHM SMD-0 - ImmediateWyświetl szczegóły
FIXED IND 3.3UH 4A 18.2 MOHM SMDSCRH8D28-3R3FIXED IND 3.3UH 4A 18.2 MOHM SMD-0 - ImmediateWyświetl szczegóły
FIXED IND 4.7UH 3.4A 24.7 MOHMSCRH8D28-4R7FIXED IND 4.7UH 3.4A 24.7 MOHM-0 - ImmediateWyświetl szczegóły
FIXED IND 15UH 1.9A 69 MOHM SMDSCRH8D28-150FIXED IND 15UH 1.9A 69 MOHM SMD-0 - ImmediateWyświetl szczegóły
FIXED IND 100UH 750MA 430 MOHMSCRH8D28-101FIXED IND 100UH 750MA 430 MOHM-0 - ImmediateWyświetl szczegóły
FIXED IND 10UH 2.3A 47 MOHM SMDSCRH8D28-100FIXED IND 10UH 2.3A 47 MOHM SMD-0 - ImmediateWyświetl szczegóły
FIXED IND 33UH 1.3A 156 MOHM SMDSCRH8D28-330FIXED IND 33UH 1.3A 156 MOHM SMD-0 - ImmediateWyświetl szczegóły