PLN | EUR | USD

Słowo od Prezesa Zarządu

Firma Digi-Key jest jednym z najszybciej rozwijających się dystrybutorów komponentów elektronicznych w świecie.

Od momentu powstania w 1972 roku Digi-Key stawia sobie za cel oferowanie najszerszego asortymentu komponentów elektronicznych, a także zapewnienie najlepszej możliwej obsługi swoim klientom, oraz wspieranie inżynierów w całym procesie rozwojowym, od prototypu do produkcji. Dzięki temu firma od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w rankingach branżowych w Ameryce Północnej, Europie i Azji w takich kategoriach działalności, jak dostępność produktów, szybkość obsługi, reagowanie na problemy itp.

Wysokie miejsca w tak wielu kategoriach rankingów udowadniają, że nasza firma dba o swoich klientów. Nasze usługi i systemy wsparcia zostały opracowane specjalnie z myślą o zaspokajaniu potrzeb klientów. W dążeniu do osiągnięcia doskonałości w obsłudze klientów, stale analizujemy i modyfikujemy nasze systemy, reagując na zachodzące zmiany.

Firma Digi-Key jest niepowtarzalna pod wieloma względami, co przekłada się na coraz lepszą obsługę naszych klientów.

1. Autoryzowana dystrybucja

 • Digi-Key jest autoryzowanym dystrybutorem komponentów elektronicznych pochodzących od ponad 800 wiodących w branży dostawców. Dzięki temu klienci firmy Digi-Key mają pewność, że zamawiane przez nich produkty pochodzą bezpośrednio od producentów.
 • Dążąc do podniesienia świadomości klientów oraz znacznego zmniejszenia liczby podrabianych produktów na rynku, firma Digi-Key przystąpiła do organizacji ECIA (Electronic Components Industry Association) w Ameryce Północnej, ECSN (Electronic Component Supply Network) w Wielkiej Brytanii oraz CEDA (China Electronics Distributor Alliance) w Chinach.

2. Szeroka gama produktów

 • W magazynach Digi-Key stale znajduje się ponad milion produktów gotowych do wysyłki z siedziby głównej firmy w Thief River Falls w Minnesocie (USA). Oznacza to, że nie występują okresy oczekiwania na produkty z magazynu.
 • Tak wielka liczba produktów w magazynach naszych placówek dystrybucyjnych o powierzchni ponad 65 tys. metrów kwadratowych pozwala nam wysyłać 99% wszystkich zamówień w dniu ich złożenia. Średnio firma Digi-Key wysyła niemal 15 tysięcy zamówień dziennie.

3. Wsparcie i zasoby

 • Zespoły Digi-Key ds. obsługi klienta, projektowania rozwiązań oraz wsparcia technicznego, a także nasze zasoby są dostępne dla klientów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zarówno przez telefon, jak i za pośrednictwem poczty elektronicznej.
 • Dodatkowe zasoby obejmują moduły szkoleniowe dotyczące produktów PTM®, strefy technologiczne TechZoneSM, zasoby przeglądarkowe, centra mobilne i społecznościowe, oficjalne dokumenty, arkusze danych i inne.
 • Dostępne dla klientów usługi firmy Digi-Key w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw i działalnością produkcyjną pomagają w realizacji zadań, a także w szybkim i sprawnym wprowadzaniu produktów na rynek.

Witryna internetowa Digi-Key jest najwyżej ocenianą i najczęściej odwiedzaną witryną w całej branży dystrybucji elektroniki. Treści i usługi oferowane na naszej witrynie internetowej stale ewoluują, a naszą ambicją jest zapewnić użytkownikom pełny dostęp do produktów i usług Digi-Key za pośrednictwem Internetu. 

Dziękujemy za wybór firmy Digi-Key.

Dave Doherty, Prezes Zarządu

Historia firmy Digi-Key

Ron Stordahl

Firma Digi-Key jest jednym z najszybciej rozwijających się dystrybutorów komponentów elektronicznych w świecie.

U podstaw sukcesu firmy Digi-Key w dzisiejszym kształcie leżało zainteresowanie dr Ronalda A. Stordahla krótkofalarstwem.

Jako student budował i sprzedawał zestawy cyfrowych kluczy telegraficznych, służących do wysyłania kodów przez krótkofalowców. Nosiły one nazwę Digi-Key.

Po uzyskaniu tytułu doktora inżyniera elektryka na University of Minnesota, Stordahl powrócił do rodzinnego miasta Thief River Falls w Minnesocie. Zestawy kluczy telegraficznych przestały być produkowane, a Stordahl rozpoczął w 1972 roku sprzedaż komponentów elektronicznych. O kluczach Digi-Key już dawno zapomniano, lecz firma Digi-Key stała się jednym z najszybciej rozwijających się dystrybutorów komponentów elektronicznych w świecie. Nasza działalność niezmiennie opiera się na dostarczaniu klientom doskonałych usług i koncentracji na kluczowych obszarach doboru produktów, dostępności produktów, terminowych dostawach i szybkości reagowania.

Od samego początku wyłączną metodą dotarcia do potencjalnych klientów jest marketing bezpośredni. Przez pierwsze dziesięć lat wysiłki marketingowe koncentrowały się na hobbystach elektroniki. Następnie w 1982 roku firma rozpoczęła rozsyłanie katalogów bezpośrednio do odbiorców komercyjnych. W wyniku tego udział odbiorców komercyjnych wzrósł od 20 do ponad 98 procent całkowitej wartości sprzedaży.

Na przestrzeni lat firma Digi-Key obsługiwała wielu znakomitych klientów. Komponenty zakupione w Digi-Key można nawet znaleźć w satelitach krążących wokół Ziemi. Sprzedawaliśmy komponenty do wytwórni Paramount Pictures celem użycia w filmach fantastyczno-naukowych. Barry Goldwater kiedyś zakupił zestaw zegara cyfrowego. Na naszej liście klientów znajduje się również Disneyland i Agencja Kosmiczna. 99 ze stu najważniejszych firm elektronicznych w Stanach Zjednoczonych współpracowało z firmą Digi-Key.

Firma Digi-Key potrzebowała zaledwie kilku lat by awansować z 16. na 4. miejsce wśród przeszło 300 dystrybutorów elektroniki w Ameryce Północnej. Obecnie firma Digi-Key jest czwartym co do wielkości dystrybutorem komponentów elektronicznych w Ameryce Północnej i szóstym w świecie. U podstaw tak szybkiego rozwoju firmy Digi-Key leży filozofia działalności koncentrująca się na kliencie.

„Stary, dobry pomysł nadal działa” - mówi Stordahl - „Dodać do tego grupę ludzi zaangażowanych w najlepszą możliwą obsługę klientów.

Metodologia i wyniki sondaży branżowych

Electronic Specifier to jeden z najważniejszych w Europie wydawców zasobów informacyjnych na potrzeby ogólnoświatowej branży elektronicznej, w którego portfolio znajduje się 6 magazynów wydawanych w 3 językach, a także 15 witryn internetowych oraz mikrowitryn skierowanych do wąskich sektorów branży. Wśród czytelników Electronic Specifier przeprowadzono ankietę w celu zidentyfikowania dystrybutorów, z którymi współpracowali oraz oceny jakości współpracy w kilku dziedzinach, zarówno biznesowych, jak i wsparcia technicznego.

Firma Digi-Key okazała się liderem wskaźników w szeregu kategorii:

 • Ogólny sposób działania
 • Szerokość asortymentu produktów
 • Dostępność produktów
 • Obsługa wykazów materiałów (BOM)
 • Obsługa łańcucha dostaw
 • Globalne usługi dystrybucyjne
 • Obsługa Klienta
 • Dokładność realizacji zamówień
 • Prawidłowa dokumentacja dołączona do zamówień
 • Zakres usług wartości dodanej
 • Prototypowanie i projektowanie
 • Dostępność najnowszych technologii
 • Komponenty aktywne
 • Komponenty pasywne
 • Złącza
 • Użyteczność witryny
 • Wartość ogólna treści
 • Wartość informacji technicznych
 • Wyszukiwarka produktów
 • Mechanizm zamawiania produktów
 • Łatwość nawigacji
 • Organizacja witryny
 • Szybkość dostępu

Metodologia:

Dane zostały zgromadzone przez Electronic Specifier w dniach od 3 do 14 marca 2017 r. Wysłano trzy wiadomości e-mail z przypomnieniem. Ankiety wypełniło 347 respondentów z ogólnej populacji 65 000, +/- 5,2% przy poziomie ufności 95%. Daje to dokładny i rzetelny obraz opinii i odczuć czytelników Electronic Specifier na temat dostawców.

Zasoby i łącza

Potrzebujesz więcej informacji o Digi-Key? Znajdziesz je tutaj - komunikaty prasowe, informacje o wydarzeniach i kontaktowe, zasoby edukacyjne, filmy wideo i inne.

Wiadomości i wydarzenia

Nawiąż kontakt

Zasoby edukacyjne

Mój Digi-Key

Dodatkowe informacje

Kontakt z Digi-Key

Jakość

Registrator: SAI Global
VP, Doskonałość operacyjna: Teri Ivaniszyn
Kalibracje: zgodność z normami NIST

Zgodność z przepisami

Obszary szczególnie zagrożone bezrobociem
- hrabstwo Pennington nie jest obszarem zagrożonym bezrobociem.

Zgodność z przepisami dotyczącymi akcji afirmatywnych
- firma Digi-Key Electronics posiada certyfikowany plan akcji afirmatywnych, zgodnie z wymogami przepisów FAR 52-22-26.

Zatrudnienie weteranów wojny wietnamskiej
- firma Digi-Key Electronics spełnia wszystkie stosowne wymogi zatrudnienia wyszczególnione w ustawie o wspomaganiu przystosowania weteranów wojny wietnamskiej z 1974 roku.

Zatrudnienie osób niepełnosprawnych
- firma Digi-Key Electronics spełnia wszystkie stosowne wymogi wyszczególnione w ustawie o rehabilitacji osób niepełnosprawnych z 1973 roku.

Certyfikat obiektów wolnych od segregacji
- firma Digi-Key Electronics nie utrzymuje i nie będzie utrzymywać ani zapewniać swoim pracownikom dostępu do jakichkolwiek obiektów objętych segregacją. Firma nie zezwala i nie będzie zezwalać swoim pracownikom na świadczenie usług w jakimkolwiek kontrolowanym przez siebie miejscu, gdzie występują obiekty objęte segregacją.

Standardowy formularz sprawozdawczy nr 100 (EE0-1)
- firma Digi-Key Electronics co roku składa formularz nr 100 do Federalnego Departamentu Pracy.

Certyfikat o czystości wody i powietrza
- firma Digi-Key Electronics nie znajduje się na wykazie podmiotów naruszających przepisy o ochronie środowiska prowadzonym przez Agencję Ochrony Środowiska ani żadnej innej liście tego typu.

Certyfikat miejsca pracy wolnego od narkotyków
- firma Digi-Key Electronics prowadzi politykę zakazu używania narkotyków.

 

Sprzedaż roczna:ponad 3,16 miliarda dolarów
Liczba pracowników:ponad 4 000
Zaplecze:ponad 100 tysięcy metrów kwadratowych
Liczba produktów w magazynach:ponad 1,7 miliona
Liczba oferowanych producentów:ponad 800
Liczba zamówień internetowych w roku:ponad 3,7 miliona
Liczba rozmów telefonicznych w roku:ponad 2,9 miliona
Liczba zamówień zrealizowanych w roku:ponad 5,3 miliona
Liczba klientów obsłużonych w roku:ponad 693 000
Liczba placówek obsłużonych w roku:ponad 498 000
Zamówienia wysłane tego samego dnia:99,9%