Motoryzacyjne przetwornice obniżające LMR36503-Q1
Synchroniczna przetwornica obniżająca 3V - 65V, 0,3A firmy Texas Instruments została zoptymalizowana pod kątem rozmiarów i sprawności przy niskim obciążeniu
Wygląd motoryzacyjnej przetwornicy obniżającej LMR36503-Q1 firmy Texas InstrumentsUkład LMR36506-Q1 firmy Texas Instruments jest synchroniczną obniżającą przetwornicą prądu stałego 65V, 0,3A w ultramałej obudowie 2mm x 2mm HotRod™. Te łatwe w użyciu przetwornice wytrzymują wejściowe napięcia nieustalone do 70V, charakteryzują się znakomitymi parametrami EMI i zapewniają ustalone napięcia wyjściowe 3,3V i 5V, a także inne regulowane napięcia wyjściowe. W układach LMR36503-Q1 zastosowano architekturę działającą w trybie sterowania prądem szczytowym z kompensacją wewnętrzną, która zapewnia stabilne działanie przy minimalnej pojemności wyjściowej. Szeroki zakres wejściowy zapewnia działanie przetwornicy podczas głębokich zapadów napięcia, dzięki czemu stanowi ona idealny wybór w zastosowaniach motoryzacyjnych, w których występują silne impulsy podczas zimnych rozruchów.
Charakterystyka
  • Certyfikat AEC-Q100 do zastosowań motoryzacyjnych:
    • Klasa 1 temperatury: od -40°C do +125°C (TA)
    • Sprawność: >70% przy 5mA
  • IQ (przełączanie): 4µA przy 24VIN do 3,3VOUT (opcja ustalonego wyjścia)
  • Miniaturowe rozmiary i niski koszt komponentu:
    • Obudowa: 2mm × 2mm HotRod ze zwilżanymi bokami
    • Kompensacja wewnętrzna
  • Zaprojektowane do stosowania w motoryzacji:
    • Zakres temperatur złącza: od -40°C do +150°C
    • Pseudolosowe rozpraszanie widma zgodne z normą CISPR 25 EMI
    • Szeroki zakres napięć wejściowych: od 3,0V (próg opadania) do 65V
    • Dostępne opcje napięcia wyjściowego: ustalone 3,3V i 5V oraz regulowane
    • Możliwość synchronizacji przy użyciu wariantu wtyku MODE/SYNC
    • Regulacja FSW: od 200kHz do 2,2 MHz przy użyciu wariantu wtyku RT
    • Zgodność wtyków z układem LMR36503-Q1 (65V, 600mA)