977-050-020R121
DigiKey Part Number
950GME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
977-050-020R121
Description
CONN BACKSHELL 50POS 180DEG SHLD
Detailed Description
50 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
EDA/CAD Models
977-050-020R121 Models
Number of Positions
50
Compatible Shell Size
D
Compatible D-Sub Size
50pos and HD78pos