977-037-020R121
DigiKey Part Number
937GME-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
977-037-020R121
Description
CONN BACKSHELL 37POS 180DEG SHLD
Detailed Description
37 Position Two Piece Backshell Connector Silver 180° Shielded
EDA/CAD Models
977-037-020R121 Models
Number of Positions
37
Compatible Shell Size
C
Compatible D-Sub Size
37pos and HD62pos