172-E50-203R031
DigiKey Part Number
4150FEA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
172-E50-203R031
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS PNL MNT
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
172-E50-203R031 Models
Category
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-50°C ~ 100°C