MBAST32MAB7106MPNB25 is available for purchase but is not normally stocked.
Taiyo Yuden
In Stock: 1 000
Datasheet
In Stock: 588
In Stock: 57
In Stock: 875
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
MBAST32MAB7106MPNB25
DigiKey Part Number
587-MBAST32MAB7106MPNB25TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MBAST32MAB7106MPNB25
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MBAST32MAB7106MPNB25 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)