MAAST32MSB7106MPCA01
DigiKey Part Number
587-MAAST32MSB7106MPCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MAAST32MSB7106MPCA01CT-ND - Cut Tape (CT)
587-MAAST32MSB7106MPCA01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAAST32MSB7106MPCA01
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Detailed Description
10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
MAAST32MSB7106MPCA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)