ATS-HP-F6L100S70W-020
DigiKey Part Number
ATS2160-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-F6L100S70W-020
Description
HEAT PIPE FLAT 3X8X100MM
Detailed Description
Heat Pipe Flat Copper Sintered
Length
3.937" (100.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.315" (8.00mm)
Part Status
Active
Height
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Shape
Flat
Power - Cooling
70.0W @ 100mm