ATS-HP-F6L150S60W-021
DigiKey Part Number
ATS2161-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-F6L150S60W-021
Description
HEAT PIPE FLAT 3X8X150MM
Detailed Description
Heat Pipe Flat Copper Sintered
Length
5.906" (150.00mm)
Packaging
Bulk
Width
0.315" (8.00mm)
Part Status
Active
Height
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Shape
Flat
Power - Cooling
49.0W @ 150mm