ATS-HP-D6L100S107W-128
DigiKey Part Number
ATS2540-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-D6L100S107W-128
Description
HEAT PIPE ROUND 6 OD 100MM
Detailed Description
Heat Pipe Round Copper Sintered
Length
3.937" (100.00mm)
Diameter
0.236" (6.00mm) OD
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Power - Cooling
134.5W @ 100mm