ATS035035006-SF-11E
DigiKey Part Number
684-ATS035035006-SF-11E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS035035006-SF-11E
Description
HEATSINK 35X35X6MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Heat Sink BGA Aluminum Top Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ATS035035006-SF-11E Models
Category
Shape
Square, Fins
Mfr
Length
1.378" (35.00mm)
Packaging
Bulk
Width
1.378" (35.00mm)
Part Status
Active
Fin Height
0.236" (6.00mm)
Type
Top Mount
Thermal Resistance @ Forced Air Flow
16.35°C/W @ 200 LFM