TGVC-106-70-25.5-01
DigiKey Part Number
1168-TGVC-106-70-25.5-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TGVC-106-70-25.5-01
Description
VAPOR CHAMBER RECT 25.5X70X106MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Vapor Chamber Rectangular
Category
Shape
Rectangular
Manufacturer
t-Global Technology
Power - Cooling
150.0W @ 106mm
Series
Thermal Resistance
0.160°C/W
Packaging
Bulk
Length
4.173" (106.00mm)
Part Status
Active
Width
2.756" (70.00mm)
Type
Vapor Chamber
Height
1.004" (25.50mm)