B32529C6332K000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 2 128
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 2 926
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Cornell Dubilier Knowles
Direct
Cornell Dubilier Knowles
3300 pF Film Capacitor 200V 400V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32529C6332K000
DigiKey Part Number
495-2575-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C6332K000
Description
CAP FILM 3300PF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32529C6332K000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
200V
Voltage Rating - DC
400V