B32529C8332K289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Upgrade
TDK
In Stock: 2 926
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
3300 pF Film Capacitor 400V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32529C8332K289
DigiKey Part Number
495-2587-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C8332K289
Description
CAP FILM 3300PF 10% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32529C8332K289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.287" L x 0.138" W (7.30mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
400V
Voltage Rating - DC
630V