822B012-273L501
DigiKey Part Number
NOR1592-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
822B012-273L501
Description
CONN RCPT FMALE 12P SOLDER CUP
Detailed Description
12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
Current Rating (Amps)
7A
Voltage Rating
480V
Cable Opening
0.169" ~ 0.205" (4.30mm ~ 5.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C