822B012-103R001 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
NorComp QUIK-LOQ Circular Connectors | Digi-Key Daily
IP67/IP68 Circular Connectors by NorComp
822B012-103R001
DigiKey Part Number
NOR1587-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
822B012-103R001
Description
CONN PLUG MALE 12P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
822B012-103R001 Models
Category
Shell Finish
Nickel
Mfr
Contact Finish - Mating
Gold
Series
Color
Silver
Packaging
Tray
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Part Status
Active
Shielding
Connector Type
Current Rating (Amps)
7A
Number of Positions
12
Voltage Rating
480V
Mounting Type
Panel Mount
Cable Opening
0.531" (13.50mm)
Mounting Feature
Bulkhead - Rear Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C