822B012-173L601
DigiKey Part Number
NOR1589-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
822B012-173L601
Description
CONN PLUG MALE 12P GOLD SLDR CUP
Detailed Description
12 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Current Rating (Amps)
7A
Voltage Rating
480V
Cable Opening
0.209" ~ 0.244" (5.30mm ~ 6.20mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C