822B012-213R001
DigiKey Part Number
NOR1591-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
822B012-213R001
Description
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD SLDR
Detailed Description
12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
822B012-213R001 Models
Category
Shell Material
Brass
Mfr
Shell Finish
Nickel
Color
Silver
Current Rating (Amps)
7A
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating
480V
Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C