TPSC685M025R0600 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Direct
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
In Stock: 576
KEMET
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 600mOhm
2312 (6032 Metric) TPS C Code Chip Caps
TPSC685M025R0600
DigiKey Part Number
TPSC685M025R0600-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC685M025R0600
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 2312
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
25 V