TAJW685M025RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
In Stock: 576
KEMET
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 2Ohm
TAJW685M025RNJ
DigiKey Part Number
TAJW685M025RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJW685M025RNJ
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJW685M025RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
W
Voltage - Rated
25 V