TAJC685M025SNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 508
Upgrade
Similar
Similar
Vishay Sprague
KEMET
In Stock: 576
KEMET
In Stock: 775
Vishay Sprague
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 2Ohm
TAJC685M025SNJ
DigiKey Part Number
TAJC685M025SNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJC685M025SNJ
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 25V 2312
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJC685M025SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
25 V