TPME687M004R0018 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 826
Datasheet
Upgrade
Vishay Sprague
KEMET
680 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 18mOhm
TPME687M004R0018
DigiKey Part Number
TPME687M004R0018-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPME687M004R0018
Description
CAP TANT 680UF 20% 4V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V