TPME687M006H0018 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
Upgrade
Similar
In Stock: 456
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 340
Vishay Sprague
In Stock: 357
680 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 18mOhm
TPME687M006H0018
DigiKey Part Number
478-9026-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPME687M006H0018
Description
CAP TANT 680UF 20% 6.3V 2917
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V