TAJY687M004RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 4 466
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Sprague
Vishay Sprague
In Stock: 340
KEMET
KEMET
In Stock: 320
680 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 200mOhm
TAJY687M004RNJ
DigiKey Part Number
TAJY687M004RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJY687M004RNJ
Description
CAP TANT 680UF 20% 4V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJY687M004RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
200mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
4 V