TAJC685K025RNJ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TAJC685K025RNJ |
Description | CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2312 |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 2Ohm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TAJC685K025RNJ Models |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2312 (6032 Metric) |
Part Status Active | Size / Dimension 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm) |
Tolerance ±10% | Manufacturer Size Code C |
Voltage - Rated 25 V | Features General Purpose |