1332-24-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN112L-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-24-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLU 25'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0050" Blue 300V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.049" (1.24mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
19/0.0050"
Ratings
UL Style 1332
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 24AWG 300V GRN 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 6
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 500'
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLU 50'