1332-24-1-0500-007-1-TS
DigiKey Part Number
CN112G-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-24-1-0500-007-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG 300V GRN 25'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0050" Green 300V 25.00' (7.62m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.049" (1.24mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C
Conductor Strand
19/0.0050"
Additional Resources
Discontinued
This product is no longer carried by DigiKey.
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLK 25'
In-Stock: 5
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLU 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V RED 25'
In-Stock: 0
HOOK-UP STRND 24AWG 300V WHT 25'
In-Stock: 6
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V GRN 50'