1332-24-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN112L-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1332-24-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 500'
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0050" Blue 300V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.049" (1.24mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.013" (0.33mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
300V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C
Wire Gauge
Jacket Color
Conductor Strand
19/0.0050"
Ratings
UL Style 1332
Conductor Material
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Spool
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
HOOK-UP STRND 24AWG BLACK
In-Stock: 0
Unit Price:
HOOK-UP STRND 24AWG WHT 500'
Unit Price:
HOOK-UP STRND 24AWG YEL 500'
In-Stock: 4
HOOK-UP STRND 24AWG RED
HOOK-UP STRND 24AWG BRN
Alternate Length
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLU 25'
HOOK-UP STRND 24AWG 300V BLU 50'