1330-24-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN115L-500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-24-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLUE
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0047" Blue 600V 500.0' (152.4m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C