1330-24-1-0500-002-1-TS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 9
Datasheet
MFR Recommended
CNC Tech
In Stock: 1 380
Datasheet
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0047" White 600V 500.0' (152.4m)
1330-24-1-0500-002-1-TS
DigiKey Part Number
CN108W-500-ND
1175-1330-24-1-0500-002-1-TS-DS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-24-1-0500-002-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Enter Number of Feet in Order Quantity - 24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0047" White 600V
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Digi-Spool®, Continuous Spool
Length
500.0' (152.4m)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C