1330-24-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN115L-25-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-24-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 25'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0047" Blue 600V 25.00' (7.62m)
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Packaging
Spool
Length
25.00' (7.62m)
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C