1330-24-1-0500-005-1-TS
DigiKey Part Number
CN115L-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1330-24-1-0500-005-1-TS
Description
HOOK-UP STRND 24AWG BLU 50'
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up Wire 19/0.0047" Blue 600V 50.00' (15.24m)
Jacket (Insulation) Diameter
0.065" (1.65mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.020" (0.51mm)
Length
50.00' (15.24m)
Part Status
Obsolete
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
-80°C ~ 200°C