RD25M100T2X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25M100T2X/AA is not available
RD25M100T2X/AA
DigiKey Part Number
4306-RD25M100T2X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25M100T2X/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C