RD25M100E0-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25M100E0-14 is not available
RD25M100E0-14
DigiKey Part Number
4306-RD25M100E0-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25M100E0-14
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C