RD25M100T2S is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD25M100T2S is not available
RD25M100T2S
DigiKey Part Number
4306-RD25M100T2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD25M100T2S
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C