DD78S100E3S-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 25
In Stock: 0
In Stock: 25
New at DigiKey
Image for DD78S100E3S-50 is not available
DD78S100E3S-50
DigiKey Part Number
4306-DD78S100E3S-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S100E3S-50
Description
DD78S100E3S-50
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C