DD78S100E2S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 25
Datasheet
Parametric Equivalent
Amphenol Positronic
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 25
New at DigiKey
Image for DD78S100E2S/AA-15 is not available
DD78S100E2S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-DD78S100E2S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S100E2S/AA-15
Description
DD78S100E2S/AA-15
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C