DD78S100E30/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 25
In Stock: 0
In Stock: 25
Image for DD78S100E30/AA is not available
DD78S100E30/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78S100E30/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S100E30/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C