ATS-HP-D8L150S103W-147
DigiKey Part Number
ATS2557-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATS-HP-D8L150S103W-147
Description
HEAT PIPE ROUND 8 OD 150MM
Detailed Description
Heat Pipe Round Copper Sintered
Length
5.906" (150.00mm)
Diameter
0.315" (8.00mm) OD
Operating Temperature
30°C ~ 120°C
Power - Cooling
129.8W @ 150mm