593D337X0010E2TE3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 3
Datasheet
In Stock: 0
Upgrade
Upgrade
In Stock: 2
Similar
In Stock: 467
Similar
In Stock: 229
In Stock: 471
KEMET
330 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
593D337X0010E2TE3
DigiKey Part Number
593D337X0010E2TE3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
593D337X0010E2TE3
Description
CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
593D337X0010E2TE3 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.170" (4.32mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V