592D337X9010D2T20H is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 2 169
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 1 748
Datasheet
In Stock: 297
In Stock: 556
In Stock: 231
In Stock: 2
KEMET
In Stock: 702
KEMET
In Stock: 427
In Stock: 424
In Stock: 990
330 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
592D337X9010D2T20H
DigiKey Part Number
592D337X9010D2T20H-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
592D337X9010D2T20H
Description
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
592D337X9010D2T20H Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
10 V