CW00520R00JE73 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 193
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 490
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 0
In Stock: 0
20 Ohms ±5% 6.5W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
CW00520R00JE73
DigiKey Part Number
CW00520R00JE73-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW00520R00JE73
Description
RES 20 OHM 6.5W 5% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW00520R00JE73 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)