CW00520R00JE73HE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 490
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
20 Ohms ±5% 6.5W Through Hole Resistor Axial Wirewound
CW00520R00JE73HE
DigiKey Part Number
CW00520R00JE73HE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW00520R00JE73HE
Description
RES 20 OHM 6.5W 5% AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
CW00520R00JE73HE Models
Temperature Coefficient
±30ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 350°C
Size / Dimension
0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)