B32529C3154K289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 2 462
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 6 243
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
Cornell Dubilier Knowles
Similar
Cornell Dubilier Knowles
In Stock: 498
WIMA
WIMA
0.15 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
MK(P,T) Series
B32529C3154K289
DigiKey Part Number
495-2535-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C3154K289
Description
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32529C3154K289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
160V
Voltage Rating - DC
250V