B32529C1104K000 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 16 013
Datasheet
In Stock: 83
Similar
In Stock: 828
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Cornell Dubilier Knowles
Direct
Cornell Dubilier Knowles
Similar
0.1 µF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32529C1104K000
DigiKey Part Number
495-2481-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C1104K000
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32529C1104K000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
63V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
100V