MSASH31LSB7224MTNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 215
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Walsin Technology Corporation
Cal-Chip Electronics, Inc.
0.22 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
MSASH31LSB7224MTNA01
DigiKey Part Number
587-MSASH31LSB7224MTNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSASH31LSB7224MTNA01
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MSASH31LSB7224MTNA01 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)