GMC31X7R224M100NT
DigiKey Part Number
4713-GMC31X7R224M100NTTR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-GMC31X7R224M100NTCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-GMC31X7R224M100NTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMC31X7R224M100NT
Description
CAP1206 X7R .22UF 20% 100V
Detailed Description
0.22 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)