HMK316B7224MLHT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 215
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
0.22 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
HMK316B7224MLHT
DigiKey Part Number
587-HMK316B7224MLHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HMK316B7224MLHT
Description
CAP CER 0.22UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HMK316B7224MLHT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)