MLAST063AB5104MFNA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 37
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 5 139
Datasheet
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 33 976
Murata Electronics
0.1 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric)
MLAST063AB5104MFNA01
DigiKey Part Number
587-MLAST063AB5104MFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLAST063AB5104MFNA01
Description
CAP CER 0.1UF 25V X5R 0201
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)